12072787_1710410812541996_6783244373709460184_nIza swój wolontariat zakończyła rok temu, w lutym 2015 roku. Aktywności w ramach projektu EVS odbywała w organizacji “Youth Center Medvode” w Słowenii przez 9 miesięcy. Co u niej słychać dzisiaj? Poczytajcie.

Po różnych perypetiach życiowych pragnę poinformować, że jestem, działam :). Minął można powiedzieć rok od zakończenia, czyli od mojego powrotu (wróciłam pod koniec lutego 2015r) – co również uważam za dobry moment na podzielenie się informacjami co się dzieje u byłego wolontariusza. 
W związku z powyższym oto co następuje :) :

Przede wszystkim chciałabym podzielić się moim finałem EVS – czyli video tanecznym.

DSCN1510

Po powrocie z wolontariatu w Słowenii, szybko się zorientowałam, że jak powietrza brakuje mi wyjazdu zagranicznego, a szczególnie międzynarodowego zróżnicowanego towarzystwa oraz ciągłego posługiwania się językiem angielskim. Z tych względów wyjechałam na kilka miesięcy zagranicę do pracy, do Niemiec, a przy okazji stworzyłam sobie możliwości by dalej rozwijać się tanecznie,a mianowicie uczęszczałam na regularne warsztaty prowadzone przez różnych choreografów z całego świata. W międzyczasie stałam się stypendystką Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie tańca na rok 2015 i w związku z tym zaczęłam przygotowania do swojego kolejnego projektu (już w Polsce, w moim rodzinnym mieście – Olecku), jakim był spektakl taneczny z muzyką na żywo. Premiera “Poruszenia w teorii” miała miejsce w październiku 2015r. podczas festiwalu SZTAMA. Możecie obejrzeć montaż ze spektaklu oraz trailer.

DSC00610

Obecnie wracam powoli do zdrowia, po poważnej kontuzji kostki i 4 miesiącach rehabilitacji. Co dalej? W czerwcu wracam do Słowenii :) Dostałam się na miesięczny pobyt w ramach Rezydencji Artystycznej (Artist in residence) do instytucji JSKD w Ljubljanie. Rezydencja ta daje miejsce do tworzenia własnego projektu tanecznego i późniejszą jego promocję. Mój pobyt w ramach EVS w Słowenii zaowocował szerszym patrzeniem na świat i własne możliwości, a zwieńczenie słoweńskiego wolontariatu pod postacią video stało się nowym początkiem dla dalszych działań tanecznych i nie tylko.

Autor tekstu i zdjęć: Izabela Piotrowska