Aleksandra, Emilia, Monika i Natalia w zeszłym miesiącu wyjechały na krótkoterminowy EVS pt. ” Eco Koprinka 2015″ w Bułgarii.

Duży dom, 12 wolontariuszy z 5 krajów, dookoła przepiękny widok bułgarskich gór a nad nami słońce :) Przyroda zachwyca na każdym kroku jednak nie trudno spostrzec, że Bułgarzy jej nie doceniają. Porządek raczej nie jest ich mocną stroną – śmieci leżą wszędzie. Najbardziej zauważalne jest to na dworcu głównym w Sofii, który nie jest dobrą wizytówką miasta oraz kraju. Pozytywne jest to, że część ludzi widzi ten problem i stara się to zmienić, tworząc m.in projekt, w którym uczestniczymy. Ma on za zadanie uświadomić ludziom – szczególnie młodym, jak ważne jest dbanie o środowisko. Przygotowując festiwal Eko Koprinka 2015 staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób poprzez tworzenie eko filmów, prezentacje w szkołach, warsztaty ekologiczne oraz finalnym wspólnym oczyszczaniu jeziora Koprinka, zakończonym koncertami i zabawą na łonie przyrody.

Choć poświęcamy temu dużo czasu, mamy również wolne dni, w które odkrywamy Bułgarię i jej kulturę

Natalia, Monika, Emilia, Ola

Zdjęcia przedstawiają nas po Polskiej prezentacji z Dyrektorką Instytutu Kultury Polskiej w Bułgarii, rozdawanie polskich bransoletek, wprawa do lasu, spotkania z młodzieżą, tworzenie eko filmów, wizyta w Sofii